Na čem jsme dělali v roce 2015?

Jsme veselí, jsme hraví a ani v roce 2015 jsme nezaháleli.

V první řadě nás zaměstnávali Pionýři hororu 2. V lednu vypršela uzávěrka pro přihlašování filmů do druhé série, kterou jsme připravovali už od září. Sice se nám nepodařilo získat pro projekt finanční zázemí, v jaké jsme doufali, filmů se sešlo o polovinu méně než u první řady (není holt každý rok posvícení) a z časových důvodů jsme rezignovali na natočení vlastního příspěvku, ale nijak zvlášť nás to nemrzelo. Filmy trumfly kvalitou ty v první sérii, což byl hlavní důvod, proč jsme do druhé řady šli, a dva snímky – To není moje sestra! a Neotvírej! – vznikly podle našich scénářů a s oběma jsme byli navýsost spokojení. Květnová premiéra druhých Pionýrů v brněnské Trojce za účasti většiny tvůrců a hlavně početného diváctva se vyvedla a kdo nedorazil, ten mohl filmy zkouknout už o měsíc později na Youtube. Odezva byla vesměs kladná (po půl roce od premiéry má druhá série na CSFD stále o pět procent víc než ta první) a velmi nás potěšila a motivovala.

prem pio

Moderujeme premiéru Pionýrů hororu 2

Zatímco jsme v březnu a dubnu finišovali dvojku Pionýrů, na druhé koleji se rozjíždělo natáčení první, konverzační půlky pilotního dílu Kaskadérů s.r.o., na které od června do srpna navázalo natáčení megaakční druhé půlky. Párkrát jsme se otočili na place a do teď nevíme, z čeho jsme byli víc paf – jestli z charizmatického Zdeňka Junáka vychutnávajícího si (na nečekaně vypiplané lokaci) námi napsané repliky, nebo z kousků, které předváděl kaskadérský tým uvnitř Malé Ameriky, kde se masivně střílelo ze všeho možného, vybuchovalo a hořící lidé létali vzduchem.

my na kask

Hrajeme si s bouchačkami na natáčení Kaskadérů s.r.o.

V záři putovali Kaskadéři do střižny a naši pozornost si pro změnu začali nárokovat zase Pionýři. Na jaře jsme totiž oba seriály prezentovali v České televizi a ta nyní projevila zájem o realizaci další řady Pionýrů coby regulérního televizního seriálu s pětadvacetiminutovými epizodami. Možnost vzít Pionýry na tenhle nový level nás samozřejmě absolutně nadchla a celý podzim jsme tak strávili vyvíjením námětů pro novou řadu.

To není moje sestra! nám letos udělala radost víckrát – ještě před filmovou adaptací vyšla v dubnu v Aarghu! komiksová verze nakreslená Lenkou Šimečkovou a v listopadu nám na otištění původní povídky kývl časopis Pevnost. Nejen naši komiksovou tvorbu jsme pak prezentovali na zářijovém komiksovém festivalu Koma na brněnské Malé Americe.

komiks a my

Komiksová To není moje sestra! v Aarghu

Kromě toho mi foglarovský web Bohoušek v březnu otiskl můj foglarovský článek a povídku z předchozího roku a protože mě psaní obou těch věcí hodně bavilo a setkaly se se skvělým přijetím, v dubnu jsem rozepsal epigonský román pracovně nazvaný Hlavolam ze Stínadel, který je předkračováním Foglarovy trilogie. Jelikož situace okolo autorských práv ještě není dořešená, po pár napsaných kapitolách – které mi před Vánoci opět otiskl Bohoušek – jsem psaní prozatím odložil.

V prosinci jsem pak rozepsal scénář k delšímu komiksu s pracovním názvem Nexhep, silně inspirovaném Vetřelci a Duchy Marsu. Parta vesmírných žoldáků se v něm vydává na misi na vzdálenou nehostinnou planetu, kde je čeká blízké – a jaksepatří hrůzostrašné – setkání třetího druhu. Sice to nezní moc originálně, ale jak vám Shirley ráda potvrdí, pár zajímavých nápadů tam mám.

kaskadéři 3

A čeho se od nás dočkáte v příštím roce? Tak hlavní bombou bude bezpochyby premiéra kaskadérského pilotu předběžně plánovaná na březen. Na jaře by pak měl spatřit světlo světa krátkometrážní akční thriller podle mého scénáře Poslední slova, který připravuje Franta Vaculík, režisér Neotvírej! Doufáme, že se budou příznivě vyvíjet i televizní Pionýři a že dopíšu nebo aspoň výrazně pohnu s výše zmíněným rozepsaným románem a komiksem. Plus by v Pevnosti měla vyjít povídková To není moje sestra! A určitě nás čeká i nějaká výzva/projekt, o nichž zatím nemáme ani tušení…

Každopádně zůstaňte s námi!

pf

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s