Žeriem hmyz (a nie preto, že som nezamestnaná) – test cvrčkových tyčiniek Sens

Ako chutí novinka na trhu, proteínová tyčinka z cvrčkov Sens? Tldr; dobre. Obsiahlejšia recenzia nižšie.

Každého správneho digihipstera iste poteší, že za tyčinkami z cvrčkov stojí český startup Sens, ktorý na zahájenie výroby hmyzích pochúťok vybral úctyhodnú sumu na portále Kickstarter (pripíjam tekvicovým latte!). Potraviny z hmyzu majú veľké výhody v udržateľnom rozvoji, nutričnej hodnote a humánnom zabíjaní (znie to ako protimluv, ale niečo si o tom prečítajte na ich stránkach). Jediný a dosť podstatný dôvod, prečo sa neládujeme vo veľkom švábmi v rámci anglických raňajok je tzv. FUJ faktor.

Keďže som bezškrupulózne hovado, ktoré musí vyskúšať všetko, tento problém nemám,

Nemám problém – RIP múčny červ

ale chápem, že pre majoritu spoločnosti nebude predstava praskajúcich kroviek a pukajúceho bruška Brouka Pytlíka v ústach príliš lákavá. Tento problém výrobcovia tyčiniek Sens elegantne riešia tým, že používajú iba múku vyrobenú z pomletých cvrčkov.

So žiadnym cvrčkom sa tak s výnimkou nevtieravého piktogramu na obale nestretnete.

Objednala som si skúšobný balíček za 279 Kč (pravda, nie je to úplne lacná sranda), ktorý obsahuje všetky 4 príchute – 2 proteínové tyčinky a 2 energy tyčinky (s vyšším podielom sacharidov a nižším podielom cvrččej múky a tým pádom i proteínov).

sens tycinky

Keďže sa držím v strave dlhodobo princípu low carb / high protein, otestovala som iba dve proteínové tyčinky a energy tyčinky prenechávam na test môjmu nutrične deprivovanému kamarátovi.

Obe tyčinky, napriek tomu, že sú pomerne málo sladené, majú veľmi príjemnu chuť a zaručene v nich žiadny hmyz nespoznáte. Chutia ako „normálne“ proteínové tyčinky s tým rozdielom, že tento proteín bude zrejme o niečo prirodzenejší. (Nie som odborník na výrobu proteínových tyčiniek, tak mi to kľudne v komentároch vyhealthsplainujte). Mojím favoritom je príchuť Peanut butter & cinnamon.

Jedinou slabinou je, že sú tyčinky pomerne suché, preto sa aj dosť drobia.

 

Na druhej strane sú tyčinky skutočne sýte a jedna 60g tyčinka v pohode poslúži statickému mestskému človeku ako núdzovka za jedno jedlo (čož u 70 kč tyčinky poteší každého nezamestnaného, čo si budeme hovoriť).

K tyčinkám dostanete aj štýlové Starship troopers-like nálepky!

Za mňa teda podarený úvod do hmyzej gastronómie pre ostýchavých a dávam 4 Ferdov Mravcov z 5.

(Odvážnejším odporúčam navštíviť napríklad jednu z akcií Hmyz na talíři, kde si vyskúšajú chuť hmyzu v surovejšej podobe – väčšina chutí ako oriešky, chipsy s mäsovou príchuťou či pukance).

Tyčinky Sens opatrne odporúča aj papagáj Serge!

 

 

 

Reklamy

3 thoughts on “Žeriem hmyz (a nie preto, že som nezamestnaná) – test cvrčkových tyčiniek Sens

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s